اخبار

سایت جدید آزمایشگاه بابک١٣٩٥/١٢/٨
سایت جدید آزمایشگاه بابک راه اندازی شد.

قاعدگي دردناك یا دیسمنوره١٣٩٨/١٠/٢٠
دیسمنوره يا قاعدگي دردناك یکی از شایعترین شکایات خانم های جوان است. لازمه درمان موفقیت آمیز این بیماری داشتن اطلاع کافی از پاتوفیزیولوژی این بیماری است.

میزان حساسیت تست RT-PCR١٣٩٩/٤/٢١

عقد قراردادهای جدید با سازمان های بیمه گر جهت ارائه خدمات هر چه بیشتر به شما عزیزان١٣٩٦/١٢/٢٢
آزمایشگاه بابک موفق به عقد قراردادهای جدید با چندین سازمان ارائه دهنده خدمات بیمه ای گردیده است.

خدمات جدید آزمایشگاه بابک بزودی رونمایی میشود١٣٩٨/٩/١١
خدمات جدید آزمایشگاه بابک بزودی رونمایی میشود.از جمله این خدمات راه اندازی بخش مولکولی می باشد.

آلرژی یا حساسیت چیست ؟ ١٣٩٨/٩/٢٤
آلرژی واکنش بیش از حد سیستم ایمنی بدن نسبت به عوامل و عناصر مختلف می باشد. افرادی که دچار حساسیت می شوند دارای سیستم ایمنی فوق هوشیار هستند و نسبت به مواد ظاهــرا بــی آزار موجــود در محـــل زندگیشان واکنش بیش از حد معمول نشان می دهند.

بیماریهای منتقله ازراه تماس جنسی چیست ؟١٣٩٨/٩/٢٥
STD یا SEXUALLY Transmitted diseas گروهی از بیماریهای مقاربتی می باشند که درطی تماس جنسی از شخصی به شخص دیگرمنتقل می شوند . این سرایت معمولا ازراه تماس ناحیه تناسلی ، دهان ، و مقعد صورت می پذیرد . میکروبهای مختلفی از جمله برخی باکتریها ، ویروسها و انگلها عامل این گروه از بیماریها محسوب می شوند.

فیبروم یا میوم رحم چیست و چگونه درمان می شود؟١٣٩٨/٩/٢٨
فیبروم تومورهایی هستند که سرطانی نیستند و از لایه های عضلانی رحم رشد می کنند. آنها شامل فیبروم رحم، لیومیوم یا مایوم ( میوم) می باشند. اندازه این عضله از یک لوبیا تا یک خربزه متفاوت است.

راه اندازی و انجام تست تحقیقاتی سنجش میزان آنتی بادیهای IgG و IgM ویروس کووید 19 (کرونا) در آزمایشگاه تشخیص پزشکی و مولکولی بابک١٣٩٩/٢/٩
تست تحقیقاتی سنجش میزان آنتی بادیهای IgG و IgM ویروس کووید 19 (کرونا)

آخرین آمار کرونا در ایران تا13 تیر/ 154تن دیگر جان باختند١٣٩٩/٤/١٣
از میان موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشورمان در ۲۴ ساعت اخیر، آزمایش 2566 تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شود؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، اما هنوز برخی شان بستری هستند و از ظهر دیروز تا امروز ۱۴۸۳ تن بر شمارشان افزوده شده است.

میزان حساسیت تست RT-PCR و تست آنتی بادیهای کرونا١٣٩٩/٤/٢١

اگر ویروس کرونا گرفتیم چگونه خود را قرنطینه کنیم ١٣٩٩/٨/٢

کم کاری تیروئید نوزادان چیست١٤٠٠/٨/٢٦

باور های درست و نادرست در مورد اچ ای وی و ایدز١٤٠٠/٩/١٢

تست های عمکرد کبد چیست؟١٤٠٠/٩/١٩
آزمایش‌های کبدی جزء آزمایش‌های متداولی هستند که معمولاً به عنوان اولین گام برای تشخیص بروز یا پیشرفت آسیب‌های کبدی شناخته می‌شوند.

بیماری کرونا چیست و با چه علائمی بروز می کند؟ ١٣٩٨/١١/٩
کرونا ،نوعی از ویروس ها هستند که به طور معمول بر دستگاه تنفس پستانداران، از جمله انسان، تأثیر می گذارند. آنها با سرماخوردگی، پنومونی و سندرم حاد تنفسی شدید (SARS) همراه هستند و همچنین می توانند روی روده تاثیر بگذارند.

قابل توجه مسافرین محترم پروازهای هواپیمایی قطر از مبدا تهران انجام سریع آزمایش کرونا ویروس بروشRT-PCRدر آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک رصد١٣٩٩/٦/١٧

ویتامین دی و اهمیت آن١٤٠٠/٩/٥
ویتامین دی خانواده ای از ترکیبات است که برای رشد و شکل گیری مناسب دندان ها و استخوان ها ضروری است

حقایقی درباره سویه "اومیکرون" ١٤٠٠/٩/٩
اخیرا سویه‌ای بسیار واگیر از ویروس کرونا در آفریقای جنوبی با کدگذاری B.۱.۱.۵۲۹ شناسایی شده که سازمان جهانی بهداشت آن را "اومیکرون" نامیده است

یائسگی زودرس١٤٠٠/١٠/١٦
یائسگی زودرس به قطع شدن پریود بیش از یکسال در خانمهای زیر 45 سال اطلاق می شود و در صورتی که این اتفاق در خانمهای زیر 40 سال رخ دهد به آن نارسایی زودرس تخمدان گفته میشود.

گام های مفید برای پیشگیری از سرطان روده بزرگ١٤٠١/٢/٣
سرطان روده بزرگ می تواند یک بیماری کشنده باشد ، اما تعدادی راهکار وجود دارد که می توانید برای کاهش خطر ابتلا به این بیماری انجام دهید .

زگیل تناسلی و علایم و نحوه تشخیص آن ١٣٩٨/٩/١٥
زگیل تناسلی یا زگیل مقاربتی یکی از شایع ترین بیماری های پوستی و عفونی است که در گروه بیماری های آمیزشی (STD) قرار می گیرد. این بیماری در اثر تماس مستقیم پوست با پوست فرد آلوده و از طریق برقراری روابط جنسی بین افراد منتقل می شود.

علائم و خطرات تورم پروستات١٤٠٠/٩/٢٦
پروستات غده ای است که بطور طبیعی در زیر مثانه واقع شده و مختص مردان میباشد، زنان فاقد پروستات هستند.

هر آنچه باید درباره ویتامین B12 و اسیدفولیک بدانید١٤٠٠/١٠/١٠
ویتامین ها، مهمترین ترکیبات برای تنظیم متابولیسم های بدن هستند.درست است که این ترکیبات به عنوان متابولیت های ثانویه شناخته می شوند اما کمبود هر کدام از ان ها، عواقبی را به دنبال خواهد داشت برای مثال آیا می دانید کمبود ویتامین B12 چه مشکلاتی را به دنبال خواهد داشت؟ در کنار تمامی ترکیبات، عناصر معدنی نیز برای بدن بسیار لازم هستند. غشای سلولی، آنزیم ها، ترکیبات موجود در بدن و… همگی برای ساخته شدن به این عناصر نیاز دارند که جذب هر کدام از آنها شرایط خاص خود را می خواهد. برای مثال برای برای افزایش آهن در بدن، اسید فولیک ضروری است. در این مقاله اهمیت تشخیص به موقع کمبود اسید فولیک و ویتامین B12 را بررسی می کنیم.

۱۰ علامت رایج که خبر از ابتلای احتمالی شما بهCOVID۱9می‌دهند١٣٩٩/١/٢١
با توجه به شدت مسری بودن این بیماری و خطرناک بودن آن در وضعیت حاد ابتلا، نشانه‌های مهم ابتلا می‌تواند در پیشگیری از مخاطرات جانی این بیماری مفید باشد.

آغاز انجام آزمایش ویروس کووید 19 عامل بیماری کرونا در آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک رصد به روشReal Time PCR(COVID-19)١٣٩٩/١/٢٩
پس از طی مراحل پیچیده و اخذ مجوزهای لازم از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی،آزمایشگاه پاتوبیولژی و ژنتیک رصد،آغاز به پذیرش آزمایش اصلی ویروس کووید 19 عامل بیماری کرونا به روش مرجع Real Time PCR(COVID-19) نموده است.

توصیه سازمان بهداشت جهانی در خصوص ضدعفونی کنندگی محلول های سفید کننده (وایتکس) برای سترون کردن سطوح و دست ها١٣٩٨/١٢/١٦
‎ یکی از ترکیباتی که برروی کروناویروس موثر می باشد، مایع های سفید کننده ( با نام تجاری وایتکس معروف شده ) است که حاوی ۵/۲۵ درصد ( تقریبا ۵٪ ) سدیم هیپوکلریت ( آب ژاول ) می باشند.

نکات گفتنی در مورد آزمایش آنتی بادیهای کرونا١٣٩٩/٤/١٣
بسیار محتمل است که به ویروس کرونای جدید (مولد بیماری کووید ۱۹) مبتلا شده اما علائمی نداشته باشید، زیرا همهٔ افرادِ آلوده به ویروس، علائم نشان نمی‌دهند. اما با استفاده از آزمایش آنتی بادی کرونا متوجه خواهید شد که آیا در گذشته به این ویروس مبتلا شده‌اید یا خیر

عقد قرارداد و پذیرش بیمه های ایران و کوثر١٣٩٨/٩/١١
آزمایشگاه تشخیص پزشکی بابک در راستای رفاه بیشتر شما عزیزان،اقدام به عقد قراردادهای جدید با چندین سازمان ارائه دهنده خدمات بیمه ای نموده است.